Avengers

Po obrovském zklamání z mé poslední návštevy kina, kdy jsem byl otřesen hrozným zpracováním Transformers 3 jsem se rozhodl dát kinům a filmům ještě jednu šanci a zašel jsem na film Avengers. Rozhodl jsem se nejít na 3D a rozhodně ne v době slev kdy bude kino narvané lidmi, kteří budou dělat bordel a bavit se.

Když jsem se ve škole konečně rozhoupal, zeptal jsem se spolužáka jest-li nepůkdeme na Avangers a on řekl, že bychom mohli. Zkoukli jsme kina a vyrazili nakonec do toho "obvyklého" - Cinema City Nový Smíchov. Cesta byla z Dejvic jako vždy dlouhá a úmorná :) Když jsme dorazili, ještě s jeho přítelkyní, koupili jsme lístky a zašli zabít trochu času do Teska.

Po vstupu do "placené zóny" bylo znát, že se multi-kino předělává, na zemi leželi různé ještě nerozbalené předměty, stěny nebyli natřené barvou a místy byla zničená podlaha. Mno, musím uznat, že dojem to nepodávalo úplně nejlepší. Chvíli jsme čekali před sálem číslo 12 než skončil předchozí film a vpustili nás dovnitř. Interiér sálu se od mé poslední návštěvy nezměnil, hnusné modré osvětlení schodů, plátno a podivné lampy na stěnách produkující nažloutlé osvětlení.

Nemalou chvíli jsme seděli v sále jen mi tři a čekali na zahájení promítání. Asi tak pět minut před začátkem filmu dorazila první várka diváků. Celkem takto dorazili asi tři nebo čtyři skupinky, ale i tak nás v sálu nebylo více než-li dvacet. Malý počet lidí mi docela vyhovoval. Mé sedadlo bylo snad nejvíce vystředěné v celém sále, prostřední řada, sedadlo do uličky, takže výhled mi to slibovalo výborný.

Sálem se šířilo již jen pohasínající světlo a šepot několika lidí když se na bílém plátně, zastřeném tmou, objevila první reklama. Celkem jich bylo docela dost, ale nebylo jich tolik, že bych to nesnesl. Poté se na nás vynořilo logo společnosti Marvel a začal všemi očekávaný film.

První část snímku byla docela nudná, nic zajímavého a člověk začínal pomalu litovat, že si koupil lístky na něco takového. Zhruba tak od dvou pětin filmu se to ale zlepšilo a pak přišli na řadu i vtipné hlášky a scény.

Film to byl dle mého názoru docela povedený, alespoň na to jakého je žánru a v jaké zemi byl natočen. Nejvíce se mi zamlouval Stark a Hulk, ale to je hold už takový standard 😀

Na film určitě zkuste zajít, nebo se na něj podívejte nějak jinak. Tady je ještě trailer pro ty kterým se nechce hledat:

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *