Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Když jsem se rozhodl se na tento film podívat, byl jsem přesvědčen že bude dobrý, ach jak jsem se mýlil.

http://www.youtube.com/watch?v=9246msCh7x4

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic začátek jak by z oka vypadl pohádkám jenž známe z dětství, ovšem tam kde pohádky končí tento příběh teprve začíná. Jeníček a Mařenka se po stresujícím zážitku z dětství rozhodli živit jako lovci čarodějnic. Princip je jednoduchý, objednají si je ve městě kde mají problémy s čarodějnicemi a oni jejich problém vyřeší za tučnou odměnu. Mají oproti normálním lidem několik výhod, jsou odolní vůči temné magii a používají nástroje jako elektrický paralyzér nebo jakousi pušku co musí mít alespoň sto kilogramů. Také vědí jak většinu čarodějnic poznají.

Co mi přišlo nesmyslné a vůbec bych to do filmu nedával tak byla Jeníčkova závislost na inzulinu, která plynula z předávkovali cukrem v dětství. Systém zbraní, dobu do které je děj zasazený a boje mi silně připomínali film Van Helsing. Jeníček je zdá se lehce asociální typ a zdá se, že oba sourozenci pak trpí sourozeneckým komplexem. Mařenky postava je oživená snad jen tím, že vybrali hezkou dívku a naučili ji mluvit sprostě - nikdo jiný nemá tolik zbytečných slov. Aby absurdit nebylo málo tak v průběhu filmu zjistí, že jejich matka byla čarodějnice a jejich otec je zanechal v lese na její pokyn aby je ochránil. Město ve kterém se nyní nacházejí je jejich rodné (to jim jako nedošlo při příchodu?) a jejich matku upálili a otce pověsili zdejší obyvatelé. Pokud vezmeme tyto informace a přidáme k nim to, že v tomto městě byli i za dob jejich matky tři čarodějnice dostáváme neuvěřitelný počet minimálně 4 čarodějnic na jedno prťavé městečko.

Mařenka (Gemma Arterton,) Jeníček (Jeremy Renner)
Mařenka (Gemma Arterton), Jeníček (Jeremy Renner)

Nevím jak to Jeremy Renner dělá, ale skoro žádný film ve kterém hrál se mi nelíbil. Výjimkou z tohoto pravidla byl snad jen Avengers, který na mě zapůsobil velmi dobře, ovšem i zde jsem nenáviděl postavu HawkeyeCaptain America.

Efekty nebyli bůh ví jak úžasné, ale byli dobré. Ozvučení filmu bylo skvěle provedené a herecké výkony byli také dobré. Děj měl tu a tam nějakou zápletku, která změnila směr jeho toku a dodala tak filmu na pohybu, takže se nevlekl tak abych se nudil. Musím říci, že kdybych si nyní mohl vybrat tak bych do kina na tento film nešel, spíš bych si počkal až to bude v televizi nebo tak.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *