One Piece: Strong World

One Piece: Strong World (ワンピースフィルム ストロングワールド) je dalším filmem dle originální předlohy Oda Eiichirou, režie byla svěřena Sakai Munehisa, ten režíroval i přibližně sto epizod tv série One Piece, kterou snad nemusím ani představovat.

Loď nad Marineford
Shikiho loď nad Marineford

Zápletku celého filmu se dozvíte hned na začátku kdy se nad Marineford objeví obrovské létající plavidlo, které připomíná spíše ostrov. Shiki, jeden z pirátu Rogerovy éry, se po dvaceti letech skrývání rozhodne pomstít světové vládě a přinutit ji aby před ním poklekla.

Po přátelském pozdravu, kdy na Marineford Shiki shodí několik bitevních lodí pokračuje dál v cestě za splněním svého cíle. Náhodou prolétá nad Sunny, což je slamáků loď, když si Nami všimne, že se na ně žene bouře. Luffy se rozhodne varovat i obrovské plavidlo jenž má nad hlavou. Poté co se úspěšně vyhnou bouři příjde Shiki osobně poděkovat Slamákům, jeho skutečným cílem ovšem je unést Nami a udělat z ní svou navigátorku.

Shiki
Shiki

Pozve tedy Luffyho i ostatní na svou loď se záminkou poděkování a dopravy do East blue, jednoho z moří ve světě One Piece, kam z osobních důvodů Slamáci míří. Ovšem když se dostanou k létajícím ostrovům Merveille, které jsou plné prapodivných a silných zvířat, Shiki popadne Nami a zbytek posádky i s lodí nechá spadnout na tyto ostrovy.

Nami se pokouší utéci z hradu, ve kterém ji Shiki drží a požaduje aby se k němu přidala, mezitím se zbytek posádky prodírá ostrovy, bojuje s divokými zvířaty a to vše jen proto aby mohli zachránit Nami drženou v sevření legendárního piráta. Při prodírání se ostrovy narazí na mnoho podivných druhů zvířat a rostlin jež dosud nikdy nespatřili.

Nami se podaří utéci a střetává se s Luffym, společně pak zamíří do nedaleké vesničky sídlící u jezera. Zde se díky nešťastným náhodám setkává téměř celá posádka, kromě BrookaRobinFrankyho. Dozví se o nemoci jenž způsobují stromy kolem vesnice a o útlaku který na ostrově pod Shikiho vládou panuje, také je zaujme peří jenž mají vesničané na rukou.

Luffyho posádka
Luffyho posádka přišla zachránit Nami

Mezitím co se osnuje ďábelský plán na zničení East Blue si Shiki najde čas aby si došel pro svou navigátorku a vytrhl ji z náručí jejích přátel. Slamáci jsou během několika okamžiků prakticky rozmetáni a uvězněni ve věži z hlíny. Nami, aby zachránila East Blue a kamarády, se rozhodne přidat k Shikiho posádce jako navigátorka, dostane však šanci se pomocí dialu (taková speciální mušle z nebeského ostrova) se s posádkou rozloučit. Vzkaz, který Luffymu a ostatním zanechala  Luffyho jen rozčílí a tak se Slamáci vydají na záchranou misi. Vtrhnou do Shikiho hradu, kde se právě koná summit pirátů a rozpoutají boj.

Tou dobou již Nami leží někde na pozemcích hradu s hroznou otravou ohrožující její život, kterou získala při pokusu o narušení "bariéry" proti divokým zvířatům, tu tvoří stromy rozmístěné kolem hradu.

Shiki
Shiki

Přichází final battle mezi Shikim a Luffym a šťastný konec kdy se na posádku zaměří mariňáci.

Zpracováním film zapadá do One Piece série a tu mám rád, takže je pro mne velmi těžké najít nějaké zápory. Film na mne udělal dobrý dojem a užil jsem si ho snad jen kromě openingu, který byl podle mne příšerný. Zvuk byl kvalitní a kresba přesně taková jakou bych očekával od One Piece filmu. Vřele doporučuji fanouškům One Piece, pokud však One Piece nesledujete začněte raději seriálem, je podle mne poutavější a pochopíte vo-co-gou.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *