Robot a Frank

Už jste někdy přemýšleli o tom kdo se o vás postará až budete staří? Kdo vám uvaří nebo s si s vámi popovídá při nějaké všední činnosti?

Frank je zahořklí stařík trpící mentální poruchou, který žije odděleně od svých dětí i ženy v malém domečku v lesích. Jeho syn jej jezdí pravidelně navštěvovat i když by byl raději kdyby se jeho otec přestěhoval do domove s dostatečnou péčí. Jelikož se jeho otec nechce vydat do domova a trvá na tom, že zůstane ve svém venkovském domě, rozhodne se koupit otci domácího pečovatelského robota. Frank nemá radost z toho, že by se kolem něj měl pohybovat plechový vrahoun, který ho, dle jeho slov, zamorduje ve spánku. Jsou mu však nabídnuty pouze dvě možnosti - sanatorium nebo robot. Frank si alespoň dočasně volí cestu menšího zla a přijme robota, kterého se chce brzy zbavit s pomocí své dcery.

120817_MOV_robotandfrankEX.jpg.CROP.rectangle3-large
Pečovatelský robot a Frank 

Frank je tlačen do životního stylu který nikdy nevedl, zdravé jídlo, pohyb a rutinní činnost - to má pomoci jeho duševnímu i zdravotnímu stavu. Záhy však zjišťuje, že robot se neřídí dle zákonů, ale pouze podle programu, který má vést ke zlepšení zdravotního stavu Franka a tak mu nedělá problém například ukrást malý předmět v malém obchodě v obci. Toto zjištění se Frankovi zamlouvá a začíná přehodnocovat svůj názor na robota, v minulosti byl totiž zloděj klenotů.

Frank naučí robota vyháčkovat zámek a on začne jíst více zdravě, takový byl obchod. Postupně společně začínají plánovat větší loupež, kde robot hraje hlavní roli. Proč hlavní roli? Bude se totiž jednat o brute force útok na kombinační zámek.

Frank učí robota vyháčkovat zámek
Frank učí robota vyháčkovat zámek

Loupež se jim úspěšně povede, bohužel však Frankova temná minulost zavede policii přímo k němu domů. Nemají žádné důkazy a tak se rozhodnou pro sledování. Později si uvědomí, že mohou využít paměť robota a získat tak veškeré důkazy co potřebují v tu chvíli začíná boj o přežití, svobodu a nabytí ztracených vzpomínek.

Poutavý film s nevšední zápletkou a krásným visuálním zpracováním, kde se starý mrzout bojí smazat paměť svému nejlepšímu příteli a to i přesto že by mohl jít do vězení.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *