Romeo x Juliet ( ロミオ×ジュリエット )

romeo

Romeo x Juliet je adaptací na "stejnojmenné" Shakespearovo dílo. Děj se odehrává v zemi jíž vládne prakticky šílený vévoda Montek a jenž drží pohromadě díky kořenům dvou prastarých stromů. Celé území se vznáší ve vzduchu nad mořem vedle klasické pevniny o čemž nemají obyvatelé ani ponětí.

Hlavní hrdinové jsou zde totožní jako v přeldoze. Julie (ジュリエット) z rodu Kapuletů a Romeo (ロメオ) z rodu Monteků. Při jednom z incidentů do kterých je Julie zapletená jako "Rudý vítr", ochránce slabých obyvatel města, je zachráněna mladým šlechticem před strážemi. S tímto mladým šlechticem se setká ještě několikrát, někdy oděná jako chlapec jindy jako dívka. Velice rychle se do sebe tito dva mladí lidé zamilují.

Romeo, onen mladý šlechtic, je synem Monteka, vévody který vládne Veroně a netuší nic o utrpení které jeho otec způsobuje lidem a které způsobil dívce kterou miluje. Julii, poslední z Kapuletů, jejíž původ nezná.

Julie, nevědoma si toho, že byla zachráněna Montekem, že se do něj zamilovala a chce se s ním žít a vtažena do intrik či snad pomsty, která jí byla předána s její plnoletostí.

Pokud však podle mého popisu čekáte víceméně klasického Shakespeara tak vás musím zklamat. Toto dílo je Shakespearem inspirováno, dokonce v něm vystupuje i jako jedna z postav, ale není to původní dílo a v mnohém se mu ani nepodobá.

Pokud máte rádi romantiku, nepříliš dlouhé souboje s meči, tragický konec při kterém se zachrání svět tak je toto anime přímo pro Vás.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *