Accel World

Accel World je anime pocházející ze studia Sunrise, které pracovalo například na City HunterCowboy Bebop nebo Love Hina. Originální práci, na které anime zakládá, má pak na svědomí Kawahara Reki a režisérem byl Ohara Masakazu.

Kawahara Reki získal v roce 2012 právě dvě anime adaptace, jednou je Accel World a druhou je Swort Art Online, na které jsem zde zapomněl napsat "recenzi". Ale musím uznat, že se mi jeho dosavadní práce celkem líbila i když je celá na jeden styl. V obou anime totiž vystupují virtuální hry, které nějakým způsobem zasáhnou do reality. V obou případech je tam podivný kluk, jež je pomalu vyvrhelem společnosti a krásná dívka jenž všichni milují a obdivují.

Co se týče Ohara Masakazu, tak jediné co od něj znám je série Mai. Konkrétně tedy Mai-HiME, Mai-Otome a Mai-Otome Zwei, na které si již moc dobře nevzpomínám. Režíroval však i Sora o Kakeru Shoujo z roku 2009.

Accel World má velice lehkou zápletku, kterou jsem nastínil již v předchozím odstavci. Jedna z hlavních postav, konkrétně Arita Haruyuki, je tlouštík, kterého na škole šikanují starší spolužáci. Aby utekl před krutou realitou tráví mnoho času ve hrách. Jednoho dne je pozván do salónku starších spolužáků od nejhezčí dívky na škole, což změní jeho život. Jak? No to je přeci jasné. Ona se do něj zamiluje a ještě ke všemu mu předá kopii utajované hry, která dokáže zrychlit lidské reakce a jinak zasahovat do skutečného světa. Kopii hry mu předá pomocí "slinkování", což je přímé propojení Neuro Linkerů pomocí kabelu. Takto se spojují převážně milenci, hlavně na veřejných místech, což ve škole vzbudí velký povyk. Kuroyuki to ještě umocní tím, že řekne "Vyznala jsem se mu a on mne odmítl."

"Slinkování" v salónku
"Slinkování" v salónku

Tato hra má jednoduchá pravidla, použití "zrychlení" ve skutečném světě vyžaduje 1 herní bod, schopností je tam samozřejmě více, ale nerad bych vám je všechny prozradil. Tyto body se dají získat pouze několika málo způsoby, hlavním způsobem je boj s jiným hráčem, kde on body ztratí a vítěz získá. Hra obsahuje deset levelů, kde nejvyššího levelu dosáhli králové, kteří mají level devátý. Tito králové vládnou svým vlastním frakcím a ovládají určitá teritoria, která se dobývají jednou týdně. Pokud znáte Lineage 2, tak je to podobné jako Castle Siege.

Kamarádka z dětství (Kurashima Chiyuri)
Kamarádka z dětství (Kurashima Chiyuri)

Váš bojový avatar se utváří z vašich niterních pocitů během prvního spánku, takže zahrnuje vaše největší obavy a touhy. Každý avatar se tak liší schopnostmi a vzhledem.

Abych neprozrazoval příliš mnoho z děje vrhnu se na hodnocení. Jednoduchý děj, to je něco co mám rád, dívám se na anime především proto abych si odpočinul, ne abych přemýšlel více jak ve škole či práci. Dobře mi sedla i kresba na kterou si nemohu stěžovat, obsahuje živé barvy, je dynamická, občas mi jen přišla až příliš světlá, což může být způsobeno tím, že jsem se na anime díval přes noc. Hudební doprovod jsem příliš nevnímal, takže se k němu nemohu vyjadřovat. Zvukové efekty pak byly na zcela běžné, takže velmi dobré, úrovni.

Kuroyuki
Kuroyuki
"slinkování" hlavního hrdiny a Chiyuri
"slinkování" hlavního hrdiny a Chiyuri

Máte-li rádi anime s jednoduchým dějem obsahující mecha, stydlivého tlouštíka, malou tsundere, kamarádku z dětství, záporně kladného krále a kamaráda, pár bitev s utrhanými končetinami, vyšinuté spolužáky a tématiku virtuální reality, pak je toto anime právě pro vás. Ostatním ho nemohu přímo doporučit, ale rozhodně nemohu říci aby se na něj nekoukali, jelikož mě bavilo a byl jsem schopný ho shlédnout celé najednou bez přestávek na jídlo či pití.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *