Fatina z Druaga no Tou

Druaga no Tou: The Sword of Uruk

Toto anime je pokračováním Druaga no Tou: The Aegis of Uruk, dokonce se odehrává i na stejném místě. Jil, hrdina, který zabil hrozného Druaga je zdrcen tím, že již není potřebný. Nikde nejsou žádná monstra a není kam šplhat. Aby toho nebylo málo, králoství se rozhodlo lhát o poražení netvora z věže a prohlásili, že jej zabil sám král Gilgamesh

Příběh začíná tím, že stráže nahánějí kněžku, tato kněžka vyčerpá velké množství svých magických sil a promění se do dětské formy. JilFatina, žijí nyní obyčejným životem, na jejich poměry až příliš obyčejným. Ani jeden z nich nedokáže zapomenout na to co prožili a na ty, které ztratili. Fatina se vší silou snaží přizpůsobit normálnímu životu, pracuje jako průvodce a bydlí v malém bytě. Stále se snaží přesvědčit Jila aby zapomněl na minulost a šel dál, našel si pořádnou práci a nevyspával celé dny zavřený v pokoji. Kelb odešel od rytířů a otevřel si vlastní restauraci. Kaaya Neeba jsou nezvěstní od poražení Druaga, již několikrát se Jil chtěl vydat za nimi, ale schodiště po kterém odešli zmizelo. Gilgamesh se stal tyranem, kterého postupně začíná nesnášet celý jeho lid. Druagova věž (odtud název anime) byla přejmenována na Gilgameshovu a stala se turistickým centerm.

Fatina, Jil a Kai
Fatina, Jil a Kai

Když se Fatina opět pokouší rozveselit Jila narazí společně na malou dívku s holí. Tato dívka se schovává pod lavicí na zápasech a hledají ji rytíři. Když Fatina s Jilem zjistí, že dívky s rytíři jít nechce rozhodnou se pomoci ji utéci, přidá se k nim i jeden ze zápasníků. Později jsou překvapeni tím komu to vlastně pomohli utéci a kdo jim v tom pomohl. Dívka se totiž jmenuje Kai a je první Gilgameshovou ženou, která zemřela již před několika roky. Muž, který jim pomohl v útěku je jejich starý známí, kterého Jil pozná až když si nasadí masku. Jmenuje se Utu a byl členem skupiny jenž porazila Druaga.

Bojový robot
Bojový robot

Kaia ukáže Jilovi vizi ve které Kaaya trpí a řekne mu, že jestli chce aby to dopadlo jinak musí se vydat na vrchol věže. Tím začíná velké dobrodružství jehož cílem je zachránit ztracené přátele a možná i něco víc. Postupně narážejí na staré známá, kteří jim buďto pomůžou a nebo je zaprodají zlatým rytířům. Musí obstát proti skupinám nepřátel. Objeví se například bojoví roboti nebo frakce usilující za obnovení Sumerské říše.

Asi bych měl nějak shrnout můj dojem z tohoto anime. Přišlo mi spíše podprůměrné. Kresba je sice hezká, ale příběh toho mnoho postrádá. Postupně se čím dál tím více nudíte a nepřekvapí vás žádný zvrat, dokonce je můžete i předvídat. A ano! Ti co si myslí, že jsou dobří samozřejmě vyhrají! Svět není dostatečně promyšlený, postavy jsou příliš jednoduché. Bohužel bych toto anime nemohl nikomu doporučit, ale neříkám, že je vysloveně špatné. Můžete to zkusit.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *