Pokus se učit

Tak dnes proběhl významný pokus se něco naučit. Lepší by možná bylo napsat, že tento pokus stále probíhá. Vzal jsem si totiž nějaké materiály k předmětu Logika, který jsem měl absolvovat už minulý rok a snažím se pochopit o co vůbec jde. Bez úspěchu!

Největší překážkou jsou pro mne důkazy a kombinatorika. V kombinatorice většinou vůbec netuším o co mu jde a když už ano, tak nevím jak to spočítat. Docela by mne zajímalo proč se například předpokládá, že lidi rozdělujeme a míčky ne. V mém pojetí totiž není žádný rozdíl mezi skupinou dvaceti pěti lidí a dvaceti pěti míčků. Tak buď oboje rozlišuji na instance nebo ani jedno, pokud to není explicitně vyjádřeno.

Druhým obrovským problémem jsou důkazy, jak jsem se již zmínil. Proč? Nedokážu lehce popsat něco co prostě vidím na první pohled! A pokud to nevidím, tak na to nejsem schopen jen tak přijít, natož to dokazovat.

S matematikou jsem si nikdy příliš nerozuměl, vždy mě velmi nudila a tak jsem už na základní škole vynechával úkoly z matematiky. Nejspíše to byla osudová chyba, ale s tím již nic nenadělám a tak si jen říkám zda neexistuje zábavnější způsob jak děti učit matematiku než hodit na ně papír o formátu A4 popsaný příklady na výpočet.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *