Pár střípků

Nedávno jsem dokoukal několik anime, ale ani jedno mi nestálo za zmínku. Abych byl přesnější tak nevím co bych o nich psal. Jednalo se například o Suisei no GargantiaDate A Live a nebo Hataraku Maou-sama!.

Nejzábavnější z nich mi přišel asi král démonů, který se dostal do lidského světa a začal pracovat v jednom řetězci rychlého občerstvení. On i jeho nejbližší vojevůdce a přítel měli akutní nedostatek peněz a znalostí místní kultury. K jejich smůle se v našem světě dokonce ani neobnovovala magie energie, takže nemohli otevřít průchod zpět do svého světa. Do stejného světa pronásledovala krále démonů i legendární hrdinka, která byla rozhodnuta jej zabít. Věci se všelijak pokroutili a dopadlo to samozřejmě úplně jinak. Konec je otevřený, bohužel.

Co se týče Suisei no Gargantia, tak se jedná o klasické mecha. Příliš mě nebavilo, ale dalo se to zvládnout. Voják při bitvě projde bránou a dostane se na planetu Zemi, o které se předpokládalo, že je již neobyvatelná. Díky tomu, že je na zemi vše pod vodou a zastavil se tam takřka veškerý technický pokrok je se svým bojovým robotem velmi obávaný. Musí se naučit cizí jazyk a zapojit se do běžného života. Také se zamiluje do dívky a na konci svede osudný souboj o budoucnost lidstva a svých milovaných.

K Date A Live asi nemám opravdu co říci. Nenadchlo mne to. Možná, kdyby byla druhá série a zapracovali na tom co v první sérii započali, tak by to bylo lepší.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *