První krok

Tak jsem se rozhodl konečně se podívat jak se vyvíjejí aplikace pro Android. Když jsem to zkoušel v minulosti, skončil jsem hned na několika místech. Pokud mne paměť nešálí tak první zásek jsem měl na instalaci SDK a další pak někde při tvorbě designu, což je asi první věc co vždy zkouším.

Tentokráte na to ale půjdu jinak! Nebude to od lesa, prostě to jen zkusím jako každý normální člověk podle návodu na vývojářských stránkách Androidu

Dovolím si přeskočit instalaci SDK, JDK, Eclipse (Android studia) a dalších podobných věcí a vrhnu se rovnou na první aplikaci.

Takže, mou prvnou pokusnou aplikací bude aplikace s názvem HefayBlog Reader z balíčku cz.atami.hefay.hefayblogreader, minimální API je zatím nastavené na 8, ale možná jej budu nucen zvýšit, target API je 18. Byla mi vygenerována klasická aplikace s Hello world! tak ji zkusím pustit a případně o něco obohatit.

Tak aplikace se mi pustila na mém telefonu (využívám USB ladění, jinak to děsně zatěžuje můj počítač) a dokonce se zobrazilo i „Hello world!“ Rozhodl jsem se zkusit přidat něco z API a oko mi padlo na Toast, což jsou takové ty malinké „flash“ zprávy. Takže jsem naimportoval android.widget.Toast a přidal následující kód:

Toast.makeText(this, "Flash message", Toast.LENGTH_LONG).show();

Mimochodem, při hledání použití Toast jsem narazil na seriál na serveru Zdrojak.cz, tak se budu chvíli řídit podle něj, protože první krok byl totožný.

Takže, podle návodu na zdrojáku jsem si vytvořil nový layout s textovým polem a tlačítkem, dále jsem implementoval metodu buttonClicked, která je volána po kliknutí na tlačítko.

Budu pokračovat dále ve svém snažení a dám vám vědět až se někam pohnu.

Share

2 komentáře: „První krok“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *