Strike the Blood - I

Tak od 4. října 2013 nám vychází nové anime s názvem Strike the Blood, rozhodl jsem se na něj podívat hned a nečekat na to až bude dokončený překlad jako to obvykle dělám u kratších sérií. Zde se pokusím tedy sepsat mé dojmy z prvního dílu a tak i první dojem z celého anime. Pokud se mi anime bude líbit, je možné, že o něm napíšu ještě něco. A teď hurá na první díl.

Ještě malá poznámka. Bohužel jsem zvolil překlad od Hakuhódžó no senši, kteří zatím na svém webu (http://hns.fonty.org) nemají dostupný download, ale pouze online stream. Takže omluvte kvalitu obrázků.

Tak, první díl mám za sebou a jsem z něj takřka nadšen. Vypadá to, že toto anime se s velkou přesností trefilo do mého vkusu, sice trochu mainstream, ale krásný. Kresba a animace mi byla příjemná, postavy sympatické a ta trocha hudby co byla v prvním díle nebyla špatná.

K ději tomu toho moc říci nemůžu, snad jen to, že hlavní postavou je Akatsuki Kojou, který se stal upírem a tak se přestěhoval do ostrovního města, které je určeno pro magické bytosti, které jsou po různých potyčkách s lidmi v ohrožení. Na tomto ostrově žijí démoni, duchové i upíři.

kojou

Hned po několika minutách se na scéně objeví i Himeragi Yukina, která jej dosti nenápadně sleduje. Její nenápadnost je tak velká, že by jste si jí všimli i uprostřed hraní nějaké akční hry.

yukina

Sleduje jej z jediného důvodu - je potomkem a dědicem. Co to znamená? Z prvního dílu se dovíme v podstatě jen to, že je hrozně silný. Kojou o tom samozřejmě neví, nebo alespoň dělá, že o tom neví a myslí si, že je pouze obyčejný upír.

Už se těším na další díly. Snad se toto anime bude líbit i vám.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *