Něco kratšího

Lidé jsou opravdu zvláštní, že? Je těžké se v nich vyznat. Možná právě to nás činí lidmi. Možná, že právě to nás nutí milovat druhé. Opravdu se v tom ztrácím a snad ani nemohu popsat jak moc.

Mňo, poslední dobou se snažím být i víc milý než obvykle, ale po takové době, co jsem milý nebyl, to není zrovna jednoduché. Jak to probíhá? Mno, většinou celkem vtipně. Snažím se více usmívat, méně odmítat a když si na to zrovna vzpomenu, tak přát lidem kolem sebe vše dobré. „Ať si šťastný, ať se daří.“ Samozřejmě na to nejde myslet stále, občas se člověk nad něčím zamyslí, začte se nebo tak a hned je celá myšlenka v háji.

Také jsem teď měl více příležitostí trávit čas se svými přáteli. Kino, jídlo, čajovna a hlavně klid. Je to pěkné, mít čas být s nimi. Probírat vše možné, vědět co je trápí, co mají v plánu. Když se nad tím člověk zamyslí z dlouhodobého hlediska, tak se to sice moc nemění, ale to nevadí, alespoň je více času na analýzu.

Teď s opětovným nástupem do školy toho času asi výrazně ubude. Není to úplně na škodu, ale ani za to nejsem šťastný. Chtěl bych nějaký čas i pro nové přátele, prohloubení vztahů a jejich poznání. Kde ten čas ale brát? Času nebudu mít méně jen já; oni občas budou mít i fatální nedostatek času, vzhledem ke svým zájmům či škole.

Vypadá to nějak moc růžově, co? Nic tak růžové samozřejmě není. Bylo, je a bude pár problémů. Nejsou fatální, neohrožují svět, zasahují především asi mě a teorie praví, že jsou jednoduše vyřešitelné. U většiny z nich nyní stačí zapomenout, doba oprav, řešení a záruky totiž dávno pominula.

Pocit, který mám při psaní tohoto příspěvku je také téměř nepopsatelný. Představte si, že jste smutní, ale se vším smíření. Představte si prsty ponořené v horském potůčku, jak voda protéká kolem nich a vy už se ani nesnažíte ji uchopit. Vítr, který s jemnými kapkami vody hladí vaši tvář, jen proto aby vzápětí zmizel a nechal kapky pokojně dopadnout na zem. Je to takový klidný stav.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *